sobota, 11 stycznia 2014

004. Dotyk Julii


Tytuł: Dotyk Julii
Autor: Taheren Mafi 
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 330
Liczba ludzi, którzy kazali mi kupić książkę: nie pamiętam

Czasem, gdy myślę o dobrej książce, mam wrażenie, że nikt nigdy jej nie przebije. Jestem w błędzie, bo każde arcydzieło (mówię tu o powieści) jest czymś innym. Bohaterowie są kreowani inaczej, inny pisarz, inne spojrzenie. Dotyk sprawił, że to zrozumiałam.

Julia została obdarzona niezwykłą mocą. Chyba nie każdy zabija dotykiem, prawda? Z powodu daru władze postanowiły ją zamknąć. Pewnego dnia do celi przydzielony zostaje jej towarzysz...

Jestem kompletnie rozdarta pomiędzy okładkami. Na polskiej widnieje dziewczyna, której sukienka roztrzaskuje się na miliony kawałków. Na angielskiej jest tylko oko. Oko, które mówi wszystko, wyraża cierpienie i ból, dodatkowo ukazuje nam zniszczenie tego świata.

Julia jest jedną z bardziej złożonych postaci, o jakich czytałam. Jedna jej część chce błagać o pomoc, druga jest twarda, bo wie, że zabija. Jest świadoma tego, do czego jest zdolna.

Adam. Adam. Adam. Niebezpieczny ideał. Po pewnym czasie nieidealne dziewczyny z cudownymi przystojniakami są nudne. Czy Adam jest idealny? Chyba jak każdy człowiek ma wady, czasem jest do czegoś przymuszany.

Warner to definitywnie szalony geniusz. Geniusz, jakiego świat nie chce znać.

Nie chce dawać tu cytatów, bo to tylko urywka z książki. Ona jest dobra w całości, nie w 6 zdaniach.

Książka wciąga, całkowicie pochłania. Ja jej nie przeczytałam, ja ją wsadziłam sobie do serca. 


OKŁADKA 
1/1 pkt.
TEKST
5/5 pkt.
POMYSŁ
4/4 pkt.


MOJA OCENA
10/10 (cudowna)

3 komentarze:

 1. witam serdecznie :)
  zajrzałam tutaj po raz pierwszy i widze, że podobnie jak ja też dopiero zaczynasz swoja przygodę z blogowaniem, bardzo się cieszę ;)
  Dotyku Julii jeszcze nie czytałam, chociaż widziałam wiele pozytywnych opinni, trochę mnie kusi ta książka.. naprawdę. coś w niej takiego jest, no i ta okładka... uważam że jest świetna!
  zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nominowałyśmy Cię do Liebster Blog Award. :)
  Więcej info --> http://alessiablackk-liebster-blog-award.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam Cię do grupy na FB, dla blogerek i blogerów, zajmujących się literaturą (pisaniem autorskich opowiadań lub recenzowaniem książek).
  Grupa to: Literatura i twórczość własna - katalog blogów /stron / profili https://www.facebook.com/groups/1412781802322760/?fref=ts
  Jeśli zdecydujesz się dołączyć weź od razu udział w wydarzeniu z przypiętej wiadomości.
  Pozdrawiam Karina

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Jako autorka tego skromnego bloga, jestem Ci ogromnie wdzięczna za każdy ślad jaki tu po sobie pozostawisz. Mile widziane są komentarze, z konstruktywną krytyką lub pochwałą.
Antonette