czwartek, 26 września 2013

002. Pretty Little Lairs - Kłamczuchy

Tytuł: Kłamczuchy
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba osób, które mi ją poleciły: 1

  Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały pogrzebać wraz z pamięcią o Ali. Jak wiele dziewczyny są w stanie poświęcić, by prawda nie wyszła na jaw?

  Jestem osobą, która zafascynowała się świetnym serialem na podstawie książki. Nie da się ukryć tego faktu, a ja nie mam potrzeby robienia z tego tajemnicy.

  Tajemnice, sekrety, kłamstwa - do tego książka właśnie się sprowadza. Aria, po pobycie na Islandii wraca do kraju. Poznaje ona w barze przystojnego chłopaka, Ezrę. Zakochuje się w nim z wzajemnością, potem wszystko idzie nie tak jak powinno, gdyż spotyka go w najgorszym miejscu jakie tylko mogłoby być. Hanna, schudła i zastąpiła Alison w roli "tej popularnej". Emily, odkrywa siebie, dokładnie dowiaduje się kim jest w środku. No i ostatnia Spencer last but not the least, jak mówią anglicy, ma pewną skłonność do starszych chłopaków jej siostry, co raczej jej w życiu jej nie pomoże.

  Kłamczuchy nie są wybitnie napisane, pomysł jest genialny, ale słowa dobrane są dość niezręcznie. Co chwile pojawiają się nazwy firm szczególnie Tiffany, ale trudno, trzeba przeboleć. Pierwsza książka nie mówi nic o akcji, która rozwija się w następnych tomach, tu tylko dowiadujemy się kto jest kim. Można by połączyć śmiało I i II tom. Co jeszcze? Nie podoba mi się okładka.

 Wypisuje same minusy jakoś :/ Nie, książka nie jest zła, biorę pod uwagę to, że tłumacz mógł zepsuć książkę. Warto ją przeczytać, a ja sięgam po kolejne części z chęcią. Polecam, ale uprzedzam, że  to jest lektura na 1-2 wieczory, gdzie nie będzie potrzeby myśleć.

OKŁADKA 
0/1 pkt
TEKST
2/5 pkt

POMYSŁ
3/4 pkt
Bonusy
+ 1 pkt za świetny serial na podstawie książki

MOJA OCENA:
6/10 

1 komentarz:

  1. Ej no! Ja dałam zdecydowane, mocne i świetne 9. Zakochałam się w tej książce, serii i awww *.* Chociaż serial porzuciłam, to do niego powrócę :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Jako autorka tego skromnego bloga, jestem Ci ogromnie wdzięczna za każdy ślad jaki tu po sobie pozostawisz. Mile widziane są komentarze, z konstruktywną krytyką lub pochwałą.
Antonette